Syberian Husky to wspaniały towarzysz do uprawiania sportów z psami takimi jak: jazda na rowerze i hulajnodze, jogging z psem, dogtrekking, wyścigi wozów i sanek. Wytrwały i szybki biegacz w psich turniejach sportowych. Wierny przyjaciel rodziny, ale lubi demolować i uciekać. Musisz o niego zadbać i zapewnić mu dużo ruchu, sportu oraz dobrze go pilnować.

Pochodzenie

Rasa pierwotna, pochodzącą z rejonu Kołymy w północnej Syberii. Hodowana tam przez pionierów w hodowli psów zaprzęgowych Czukczów oraz Kamczadalów. Czukcze żyli na półwyspie rozciągającym się z Syberii w kierunku Alaski. Około 3000 lat temu klimat uległ znacznemu ochłodzeniu, toteż Czukcze zaczęli wykorzystywać psy do ciągnięcia sań. Ideałem psa było niewielkie zwierzę, które potrzebowało mało pokarmu, ale było na tyle silne, aby ciągnąć upolowaną zdobycz z umiarkowaną prędkością na długich dystansach. Słowo husky znaczy ochrypły i kiedyś określano w ten sposób wszystkie psy używane do ciągnienia sań, obecnie nazwa ta przysługuje jedynie rasie Syberian Husky.

Wygląd

Syberian Husky to pies silny, o sportowej sylwetce formatu skróconego prostokąta. Cechą bardzo charakterystyczną tej rasy jest różnobarwność tęczówek. Oczy są brązowe lub jasnoniebieskie, przy czym często jedno może mieć inny kolor niż drugie. Są osadzone lekko skośnie.
Dopuszczalne są wszystkie rodzaje umaszczenia, od czysto białego do jednolicie czarnego, jednak najczęściej spotykane zestawienia barw to: czarny, szary, wilczasty, srebrzysty, rudy, czekoladowy i złocisty z bielą. Na głowie występuje duża różnorodność rysunku, tzw. maski – z reguły biała kufa i część twarzowa czaszki, reszta barwna. Włos jest dwojakiego rodzaju – tworzą go podszerstek i włos okrywowy średniej długości, bardzo gęsty, sprawia wrażenie obfitego.

Charakter

Ma bardzo silny instynkt łowiecki. Musi dużo i często biegać. Chętnie biega obok roweru. Niewybiegany może stać się nerwowy i osowiały. Syberian Huski to silny pies z wolą ciągnięcia, trzeba nie lada wprawy by je utrzymać na smyczy. Jest bardzo niezależny i miewa ‚sto pomysłów na minutę’. Bywa nieposłuszny. Jest inteligentny, ciekawski i przebiegły.

Przydatność

Współcześnie Syberian Husky jest wykorzystywany, tak jak i dawniej, jako pies zaprzęgowy. Pracuje w zaprzęgach na dalekiej północy, do przewożenia niezbyt ciężkich ładunków, pasażerów i poczty. Pędzi w zaprzęgach sportowych. Bardzo często jest wspaniałym, przywiązującym się psem rodzinnym, czasami może sprawiać kłopoty, lubi uciekać i demolować. Popularność oraz liczebność psów Syberian Husky w Europie znacznie wzrosła wraz z rozwojem sportu zaprzęgowego.

Warunki życia

Teren na którym ma biegać, powinien być bardzo dobrze ogrodzony. Łatwy do pielęgnacji i nie wymagający. Linienie przebiega gwałtownie, kłębki sierści fruwają po całym domu. Jednocześnie są bezzapachowe, naturalnie czyste.

Szkolenie

Uczy się bardzo szybko. Dobrze wyszkolony będzie wiernym przyjacielem na całe życie.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Husky_syberyjski

PAMIĘTAJ! Husky to urodzony sportowiec, niezmordowany biegacz. Tylko, gdy zapewnisz mu odpowiednia dawkę ruchu, będziesz mieć psa prawdziwie szczęśliwego.

KUP pas do biegania z psem w PROMOCJI

Skorzystaj z 5 % RABATU na wszystkie uprzęże do biegania z psem. Wpisz kod rabatowy w koszyku

PASDOBIEGANIA

 • Pas do biegania z psem Trixie i smycz z amortyzatorem

  ,

  Pas do biegania z psem Trixie i smycz z amortyzatorem przeznaczony dla psów dużych i średnich ras. Praktyczny zestaw do joggingu z psem, do uprawiania sportów typu dogtrekking, canicross. Pas wyściełany neoprenem zapewni biegaczowi komfort użytkowania. Smycz nylonowa z długim amortyzatorem. Zestaw przydatny również podczas zwykłych spacerów z psem. Pozwala zachować kontrolę nad pupilem, a jednocześnie dużą swobodę ruchów. Solidnie wykonany, trwały i wygodny w użytkowaniu. Czytaj więcej >

  WYMIARY: Pas: 12 cm X 70–120 cm | Smycz: 20 mm x 110-150 cm

  Producent: Trixie

  View Product
 • Profesjonalny pas do biegania z psem Dingo

  ,

  Profesjonalny pas do biegania z psem Dingo, przeznaczony zarówno dla amatorów joggingu z psem, jak i dla zaawansowanych biegaczy uprawiających canicross. Solidnie wykonany pas biodrowy, szeroki i miękko wyściełany, zapewnia maksymalna ochronę kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Uprząż do canicrossu Dingo jest wielofunkcyjna, pozwala na bieganie z dużym i małym psem oraz z kilkoma psami jednocześnie. Czytaj więcej >

  ROZMIAR UNIWERSALNY – duży zakres regulacji

  Producent: Dingo

  View Product
 • Pas do biegania z psem Dingo i smycz z amortyzatorem XL

  ,

  Pas do biegania z psem Dingo i smycz z amortyzatorem w rozmiarze XL. Zestaw przeznaczony dla amatorów joggingu z psem i dla osób średnio zaawansowanych. Odpowiedni do biegania z dużym psem typu husky. Zestaw do biegania z psem można również wykorzystać podczas dogtrekkingu lub zwykłego spaceru z psem w terenie. Czytaj więcej >

  WYMIARY PASA – SZEROKOŚĆ 3 cm, OBWÓD 70-130 cm

  SMYCZ – SZEROKOŚĆ 2,5 cm, DŁUGOŚĆ 120-150 cm (dla dużego psa)

  Producent: Dingo

  View Product

Czytaj więcej postów >