Mocne zabawki dla dużego psa – 7 sprawdzonych propozycji

W czasie studiów, przed laty, miałam koleżankę, która miała psa. Była w nim tak zakochana, że niemal co tydzień kupowała mu nową zabawkę do gryzienia. Wśród nich były lateksowe kaczki, świnki, parówki i cała plejada innych postaci. Wszystkie wystarczały mniej więcej na jedno podejście psa do nich. Zaznaczę, że pies koleżanki nie należał do dużych, mieścił się raczej w kategorii psów wagi lekkiej. Zawsze zastanawiałam się, dlaczego mu tyle tego wszystkiego kupuje, skoro każda zabawka jest na przysłowiową chwilę. Zdziwienie moje było tym większe, gdy dowiedziałam się, że wielokrotnie musiała szukać pomocy u veta, bo pies chorował po zjedzeniu kawałków tworzywa sztucznego. Wtedy jeszcze nie miałam własnego psa i taka ślepa miłość wydawała mi się czymś dziwnym.

Potem, gdy w moje życie niespodziewanie wkroczył bezdomny Bari, jego obecność przez 15 lat zweryfikowała mocno moje poglądy na temat miłości właściciela do psa i tego, co jest normalne, bądź nie. Dopiero drugi pies, owczarek belgijski – rasa wspaniała, ale bardzo wymagająca – który pojawił się w naszym domu równolegle sprawił, że zaczęliśmy się uczyć, jak być świadomym właścicielem psa i jak kupować mocne zabawki dla dużego psa, takiego jak on.

Aby uniknąć błędów mojej koleżanki i zaoszczędzić problemów zdrowotnych naszym czworonożnym przyjaciołom, postanowiłam opisać mocne zabawki dla dużego psa. Dlaczego ten temat? Dlatego, że każdy właściciel dużego psa doskonale wie, jak wielką siłę i potencjał do przegryzania najróżniejszych rzeczy ma jego pupil. Znalezienie zabawki, która przetrwałaby próbę czasu dla takiego mocarza, wymaga wielu poszukiwań, wiąże się niejednokrotnie z chybionymi zakupami. Nierzadko też, zakup niewłaściwej zabawki kończy się chorobą pupila i wizytą u weterynarza. W skrajnych przypadkach nawet operacją psa.

Czy rzeczywiście istnieją mocne zabawki dla dużego psa?

Wiele osób szuka czegoś niezawodnego do zabawy dla swojego pupila. Kupując kolejną rzecz najlepiej chcą, by była to zabawka dla psa niezniszczalna. Pewnie rozczaruję was, ale takiej zabawki niestety nie ma. Każda zabawka – i to jest tylko kwestią czasu – może zostać pogryziona i zniszczona przez dużego psa. Dlatego trzeba pamiętać, aby nigdy nie zostawiać psa bez nadzoru z kolejną piłką, kongiem, czy gryzakiem. Nie tylko jest to niebezpieczne – pies może zjeść kawałki gumy, czy innego tworzywa – ale jest to również niewychowawcze.

Możliwość zabawy powinna być dla psa nagrodą za dobre zachowanie, wykonanie określonej czynności (np. aportowanie), bądź lekcją posłuszeństwa. Zabawki powinno się dawać psu okazjonalnie, a nie traktować jako coś, co ma dać ujście nadmiarowi energii psa. A wspólna zabawa ma na celu pogłębienie więzi między psem i właścicielem.

Najbardziej polecane mocne zabawki dla dużego psa

 1. Piłki Starmark – amerykańskiej firmy, specjalnie testowane przez psy mocno gryzące, przeznaczone do zabawy i szkolenia, również we wodzie. Dostępne w wersji ze sznurkiem do rzucania i bez. Piłki Starmark używane są również do szkolenia psów policyjnych K9.
 2. Gryzaki/aporty z węża strażackiego Dingo Gear – polskiego producenta, niezwykle mocne, oferowane w szerokiej gamie rozmiarów oraz w wersji z jednym uchwytem, bądź dwoma. Używane również jako zabawki szkoleniowe dla psów policyjnych.
 3. Gryzaki/aporty z tkaniny francuskiej Dingo Gear – wykonane z tkaniny stosowanej do szycia odzieży ochronnej dla pozorantów. Podobnie, jak te z węża strażackiego, wykorzystywane są  do szkolenia psów policyjnych, dostępne w wielu kolorach i rozmiarach, nawet do 60-80 cm długości.
 4. Piłki i gryzaki Nerf Dog – zabawki niemieckiej firmy Hagen, specjalnie opracowane z myślą o dużych psach. Bardzo mocne, dostępne w szerokim zakresie kształtów i kolorów. Wśród nich są piłki rugby dla dużych psów, piłka do czyszczenia zębów psu ze specjalnymi wypustkami , zabawki na przysmaki dla psa.
 5. Piłki i zabawki z serii Zeus Bomber – niemieckiej firmy Hagen. Wśród nich niezwykle mocne piłki i zabawki do aportowania ze sznurkiem, specjalnie dla dużych, silnych psów.
 6. Zabawki Kong – Mocne zabawki amerykańskiego producenta, bardzo popularne.
 7. Naturalne gryzaki Recosnack z drewna, rogu jelenia lub bawołu
 8. Zabawki na przysmaki – idealne do zabawy i szkolenia psa

Mocne zabawki dla dużego psa – jaką pełnią rolę

Zabawki w życiu psa pełnią określone funkcje. Nie należy ich traktować, jak tzw. ‚zapchaj dziurę’, czyli coś, co zajmuje psu czas, żeby właściciel miał trochę więcej przysłowiowego świętego spokoju. Z żadnym psem nie wolno tak postępować. Jeżeli nie zapewnisz psu zaplanowanej aktywności, on z pewnością sam wymyśli sobie zajęcie. Ale nie będzie to zajęcie, które się tobie spodoba. Prawda stara, ale często zapominana. Psy są zwierzętami społecznymi, potrzebują kontaktu i interakcji z człowiekiem. Pozostawianie ich samych sobie prowadzi do frustracji i agresji.

Zabawki dla psa należy tak dobierać, aby:

 • zapewniły potrzebę ruchu – piłki, aporty, zabawki do rzucania ze sznurkiem
 • zapewniły potrzebę gryzienia – gryzaki naturalne, ze skóry, juty, itp
 • zapewniły potrzebę czyszczenia zębów – gryzaki dentystyczne, piłki z wypustkami, gryzaki naturalne
 • uczyły posłuszeństwa – pogłębiały więź mdzy. psem i właścicielem – wszystkie zabawki użyte w sposób świadomy i celowy

Mocne piłki dla dużego psa

Rzucając psu piłkę podczas wyprawy w teren, w najprostszy sposób zapewnisz mu potrzebę biegania, aktywnego, dynamicznego ruchu. To też najlepszy sposób na spalenie nadmiaru energii u psa i uniknięcie kłopotów z niszczeniem rzeczy w domu. Bardzo dobra do zabawy i szkolenia jest mocna piłka dla psa Starmark. Inne, polecane piłki, to Dingo Gear, Nerf Dog i Zeus Bomber. Dostępne w sklepie Duzepsy.pl

mocna piłka dla dużego psa; mocne zabawki dla dużego psa; piłki Starmark; piłka dla psa ze sznurkiem; piłka niezniszczalna dla psa; zabawka dla psa niezniszczalna; piłka aportowa na sznurku; piłka aportowa dla psa; piłka na sznurku dla psa; mocne piłki dla psów; piłka dla owczarka niemieckiego; zabawki dla psów; piłka do szkolenia psa; zabawka dla psa amstaff; zabawka dla psa boksera; zabawki dla psa ze sznurkiem; zabawki dla psa sklep; sklep zoologiczny; duzepsy.pl
Mocne piłki dla dużego psa Starmark, Dingo Gear, Nerf Dog, Zeus Bomer – Kupisz TUTAJ >>>

Ciekawą i godną polecenia zabawką jest też duża piłka dla psa rugby z wypustkami masującymi dziąsła firmy Trixie. Wystarczająco mocna dla psa dużego.

Aporty/gryzaki dla dużego psa

Podobną funkcję jak piłki, zapewniającą psu aktywny ruch, pełnią wszystkie zabawki do aportowania ze sznurkiem lub uchwytem, umożliwiającym rzucanie ich na duże odległości. Aport/gryzak, czy też szarpak, służy przede wszystkim do nauki posłuszeństwa i do zabawy w przeciąganie z psem. Przy okazji, zapewnia psu naturalna potrzebę gryzienia. Z tego względu musi być bardzo wytrzymały. Najmocniejsze aporty/gryzaki dla dużego psa typu owczarek niemiecki, amstaff, owczarek belgijski, bokser, itp., jakie zawsze polecam, są wykonane z węża strażackiego lub tkaniny tzw. francuskiej (materiał ringowy, używany do szycia odzieży ochronnej dla pozorantów). Poza tym, dla psa typu owczarek niemiecki, czy owczarek belgijski, doskonale w sprawdzi się duży aport z juty.

gryzak z tkaniny francuskiej do szkolenia psa; gryzaki dla psa sklep; mocny gryzak dla dużego psa; aport dla psa Dingo Gear; zabawka dla psa amstaff; gryzak dla owczarka niemieckiego; gryzak do szkolenia psów K9; akcesoria do k9; mocne gryzaki dla psów; profesjonalne akcesoria do szkolenia psów; gryzak dla psa do szkolenia k9; akcesoria do szkolenia owczarków niemieckich; gryzaki szkoleniowe; duży gryzak dla owczarka; profesjonalne gryzaki dla psów; sklep zoologiczny; duzepsy.pl
Profesjonalny gryzak dla psa z tkaniny francuskiej extra mocny Dingo Gear – kupisz TUTAJ >>>

Oprócz tego, świetne do aportowania, do nauki gryzienia i zabawy w przeciąganie są niezwykle wytrzymałe zabawki ZEUS K9. W skład serii wchodzą zabawki do gryzienia, piłki do aportowania, do przeciągania z psem, frisbee oraz zabawki do szkolenia psa w wodzie. Należy jednak pamiętać, że wszystkie zabawki dla psa powinny być dawane pupilowi pod kontrolą. Skoro duży pies potrafi przegryźć kości, to żadna zabawka nie oprze się jego zębom, jeżeli pozostawimy ją sam na sam z psem.

mocne zabawki dla dużego psa; zabawki zeus k9; zabawka dla psa ze sznurkiem; zabawka dla psa niezniszczalna; zabawki dla psa sklep; piłka aportowa na sznurku; piłka aportowa dla psa; piłka na sznurku dla psa; mocne piłki dla psów; piłka dla owczarka niemieckiego; zabawki dla psów; piłka do szkolenia psa; zabawka dla psa amstaff; zabawka dla psa boksera; zabawki dla psa ze sznurkiem; zabawki dla psa sklep; sklep zoologiczny; duzepsy.pl
Mocne zabawki dla dużego psa. Zabawki Zeus K9

Zabawki gryzaki dla psa do czyszczenia zębów

Gryzaki dla psa psa mogą być naturalne i wyprodukowane przez człowieka. W mojej ocenie, najlepsze zabawki dla psa do czyszczenia zębów, a jednocześnie zapewniające psu potrzebę gryzienia, to gryzaki naturalne. Wykonane są one ze specjalnego rodzaju drewna, bądź korzenia niektórych drzew, albo z rogów zwierząt takich jak jeleń, bawół. Gryzaki takie są niezwykle wytrzymałe, ale dość drogie.

naturalny gryzak dla psa drewniany; naturalne gryzaki dla psów; patyk z drzewa kawowego; gryzak dla dużego psa; gryzaki dla dużego psa; mocny gryzak dla dużego psa; gryzaki dla psa na zęby; gryzaki dentystyczne dla psów; kość gryzak dla psa; twardy gryzak dla psa; drewniany gryzak dla psa; kości i gryzaki dla psów; sklep zoologiczny internetowy; DuzePsy.pl
Naturalny gryzak dla psa drewniany – patyk z drzewa kawowego RECOSNACK – Kupisz TUTAJ >>>

Zabawki na przysmaki dla psa dużego

Trudno nie wspomnieć o zabawkach, które spełniają bardzo ważną rolę w szkoleniu naszych pupili. Mam na myśli wszelkie zabawki na przysmaki dla psa, zarówno suche, jak i te, które można wypełnić pasztetem. Z jednej strony pozwalają psu uwolnić nadmiar energii. Z drugiej, są bezcenne, gdy chcemy nauczyć psa skupiania uwagi na przewodniku. Z tego typu zabawek bardzo dobrze sprawdza się rolka na przysmaki dla psa z serii Nerf Dog.

Zabawka dla owczarka niemieckiego na przysmaki; gryzak dla szczeniaka; gryzaki dla szczeniąt; zabawka dla owczarka; zabawka dla owczarka k9; zabawka dla psa na przysmaki; zabawka dla szczeniaka owczarka; zabawki dla szczeniaka
Zabawka na przysmaki dla psa – Kupisz TUTAJ >>>

Kong czarny dla dużego psa

Zabawka typu Kong również zalicza się do tych na smaczki dla psa. Występuje ona w wersji Classic (w kolorze czerwonym) i w wersji Extreme (czarny).

Czasami jednak potrzebujemy tańszych, ale równie skutecznych rozwiązań. Dlatego, jako alternatywę dla gryzaków naturalnych, polecę wszelkiego rodzaju piłki z wypustkami, gryzaki z bawełny oraz inne zabawki na zęby dla psa z serii Denta Fun dostępne na Duzepsy.pl.

O zabawkach dla psów na pewno będziemy pisać częściej. Temat jest bardzo obszerny, w życiu psa zabawki pełnią bardzo ważną rolę. Dobrze jest się w tym temacie orientować, aby jak moja koleżanka niepotrzebnie nie wydawać pieniędzy. A przede wszystkim, aby nie zaszkodzić naszemu ukochanemu  psu.

UWAGA! Dla osób poszukujących mocnej zabawki dla dużego psa polecamy też uwadze post Zabawki dla psa k9 – zabawki dla aktywnego psa

Właścicieli popularnych onków i belgusiów zapraszamy do sklepu DuzePsy.pl i do działu Akcesoria do IPO i K9 >>>

Mocne zabawki dla dużego psa w PROMOCJI

Rabat -5 % dla czytelników naszego bloga, na wszystkie zabawki dla psa. Wpisz kod rabatowy w koszyku.

ZABAWKA-5%

Aby skorzystać z promocji, kliknij na zdjęcie poniżej i przejdź do sklepu.

mocne zabawki dla dużego psa; mocna piłka dla psa; piłki Starmark; piłka dla psa ze sznurkiem; piłka niezniszczalna dla psa; zabawka dla psa niezniszczalna; piłka aportowa na sznurku; piłka aportowa dla psa; piłka na sznurku dla psa; mocne piłki dla psów; piłka dla owczarka niemieckiego; zabawki dla psów; piłka do szkolenia psa; zabawka dla psa amstaff; zabawka dla psa boksera; zabawki dla psa ze sznurkiem; zabawki dla psa sklep; sklep zoologiczny; duzepsy.pl

Czytaj więcej postów >

[laborator_blog_posts row_clear=”3″ equal_heights=”1″ carousel_enabled=”1″ more=”|title:Czytaj%20wi%C4%99cej|target:%20_blank|” blog_query=”size:12|order_by:rand|post_type:,post”]

Share your thoughts