Smycz dla owczarka niemieckiego – jaka najlepsza?

Jaka jest najlepsza smycz dla owczarka niemieckiego – skórzana, automatyczna, czy z taśmy? Smycz pojedyncza, czy regulowana? Wiele osób, zwłaszcza tych, które pierwszy raz w życiu mają dużego psa, ma kłopot w doborze odpowiednich akcesoriów dla swojego pupila. Pytacie nas często o porady. Dlatego postanowiliśmy wnikliwiej przyjrzeć się tematowi i wybrać najodpowiedniejsze smycze dla dużego psa.

Chcemy napisać o nich więcej, niż możecie przeczytać na zwykłych stronach produktowych w naszym sklepie zoologicznym. W ten sposób, mamy nadzieję, że możemy pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Dodam tylko, że mamy w swojej ofercie cały dział smyczy specjalnie dedykowanych dla dużych, silnych psów. Ponieważ pisaliśmy już jaka powinna być smycz dla dużego psa, teraz skupimy się wyłącznie na potrzebach owczarków niemieckich.

Aby kupić najlepszą smycz dla owczarka niemieckiego, należy najpierw określić do czego będziemy ją potrzebować. Sam materiał, z którego jest wykonana, to nie jedyna rzecz, o której trzeba pamiętać. Jeżeli chodzi o funkcjonalność, zastosowanie smyczy, możemy podzielić je na smycze:

  • Spacerowe miejskie
  • Spacerowe w terenie
  • Treningowe/szkoleniowe/Smycze K9
  • Smycze wystawowe
  • Smycze dla szczeniąt

Smycz dla owczarka niemieckiego na spacery w mieście

Wybierając smycz dla psa do 50 kg – takiego jak owczarek niemiecki – do codziennego spacerowania w mieście, pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest bezpieczeństwo. I to zarówno bezpieczeństwo psa, jak i innych użytkowników dróg, po których poruszamy się z naszym pupilem. Mniej istotne jest, czy to będzie smycz skórzana, czy z taśmy.

Na zdjęciu poniżej widnieje bardzo solidna smycz skórzana dla dużego psa, którą z czystym sumieniem polecamy naszym klientom. Wykonana z grubej, miękkiej, natłuszczanej skóry, ma odpinany karabińczyk, który łatwo wymienić w razie potrzeby. Dostępna w 3 szerokościach, jest to smycz dla psów policyjnych, sprawdzona podczas intensywnych szkoleń i zastosowań codziennych.

 

smycz dla owczarka niemieckiego; bardzo dobra smycz dla psa; mocna smycz dla owczarka; smycz dla psa bardzo mocna; smycz dla psa czarna; smycz dla psa do 50 kg; smycz dla psa owczarka niemieckiego; smycze dla dużego psa; smycze dla dużych psów
Smycz dla owczarka niemieckiego, smycz dla psa do 50 kg – Kupisz TUTAJ >>>

Bardzo dobra smycz dla psa w typie owczarka, powinna być szersza, grubsza, wyposażona w mocny karabińczyk. Może to być smycz dla psa przepinana 3m, ale my zalecamy klasyczne, pojedyncze smycze dla psa o długości od 1,20 m do 2 metrów. Taka smycz ułatwia prowadzenie psa, ale i też kontrolę nad pupilem w awaryjnych sytuacjach. O ile smycze skórzane dla psa są dość drogie, o tyle w znacznie niżej cenie możemy polecić Państwu szeroką smycz z taśmy Wałeczek, a jednocześnie miłą w dotyku. Taka bardzo mocna smycz dla owczarka niemieckiego dostępna jest w naszym sklepie w 4 długościach, aż do 3 m. Idealnie nadaje się na codzienne spacery z psem po mieście.

Smycz dla psa bardzo mocna z taśmy Wałeczek dostępna jest TUTAJ >>>

Smycz dla owczarka niemieckiego na spacery w terenie

Do spacerowania w terenie poza miastem np. w lesie, przydatna okaże się bardzo długa smycz dla psa np. 20-metrowa lub 10-metrowa. Pozwoli nam na kontrolę nad pupilem, z jednoczesną dozą psiej wolności 🙂

Wiele zależy od temperamentu psa i jego wrodzonego instynktu. Gdy obawiamy się, że nasz ‚psi pasterz’ puści się w pogoń za dziką zwierzyną, lepsza może okazać się długa smycz dla owczarka niemieckiego na takie pozamiejskie wyprawy, którą pozostawimy psu przypiętą do szelek i swobodnie ciągnącą się za nim po ziemi. W każdej chwili można taką smycz przydepnąć i zapobiec pogoni za sarną lub zającem.

Gdy obawiamy się, że taśma po takim spacerze będzie za bardzo brudna, to problem ten rozwiąże bardzo dobra smycz dla psa z taśmy PCV, idealna do pracy z pupilem w terenie.

długa smycz dla owczarka niemieckiego; smycz dla psa 10 m; smycz dla psa 15 m; smycz dla psa pcv; bardzo dobra smycz dla psa; smycz dla psa wodoodporna; smycze dla psa sklep
Długa smycz dla owczarka niemieckiego z taśmy powlekanej PCV – KUPISZ TUTAJ >>>

Taką smycz z taśmy PCV można również używać do szkolenia psa. Poniżej pokażemy inne smycze treningowe dla owczarka niemieckiego.

Smycz treningowa dla owczarka niemieckiego

Aby zdecydować, która smycz treningowa dla owczarka niemieckiego będzie najlepsza, musimy ustalić, jakiego rodzaju szkolenie ma odbyć nasz pies. Inne smycze będą potrzebne, gdy chcemy pracować z psem na ślad, inne, gdy chcemy uczyć posłuszeństwa, czy obrony. Do szkolenia w służbach mundurowych mogą być potrzebne jeszcze inne smycze.

Najczęściej do zwykłego szkolenia potrzebna będzie długa linka treningowa 10 m bądź linka treningowa 15 m, ewentualnie smycz treningowa. Taka bardzo długa smycz dla psa z linki, powinna być wytrzymała i odporna na wilgoć.  W naszych sklepach dla dużego psa znaleźć można szeroki wybór linek treningowych. My polecimy jedną z nich, produkowaną w trzech długościach 5, 10 i 20 m oraz w dwóch wersjach – z uchwytem i bez uchwytu.

Smycz treningowa dla owczarka niemieckiego; linka treningowa 10 m; linka treningowa 15 m; linka treningowa 20 m; bardzo długa smycz dla psa; linka do szkolenia psa; smycze dla owczarka sklep
Smycz dla owczarka niemieckiego do szkolenia linka treningowa 10 m >>> Kupisz TUTAJ >>>

Smycz wystawowa ringówka dla owczarka niemieckiego

Wystawianie psów na pokazach piękności wiąże się z określonymi regułami, których należy przestrzegać. Dotyczą one nie tylko samej prezentacji psa, ale obejmują również akcesoria, jakie możemy użyć podczas pokazu. Ponieważ dzisiaj piszemy o smyczach wyłącznie, zatem ringówka, czyli smycz wystawowa dla psa dużego może być albo z linki, albo skórzana.W naszej ocenie najodpowiedniejsza będzie elegancka smycz wystawowa dla owczarka niemieckiego ze skóry zaplatanej. Tak dostojny pies wymaga odpowiedniej oprawy 🙂

I na koniec

Smycz dla szczeniaka owczarka niemieckiego

Warto pamiętać o tym, kupując psa, aby od początku przyzwyczajać go do noszenia obroży, szelek oraz do chodzenia na smyczy. Maluchowi z pewnością nie przypadnie do gustu, gdy założymy mu cokolwiek na szyję. Na dodatek będziemy prowadzili na jakimś dziwnym czymś, co nie pozwala swobodnie mu pobiegać.

Ważne, aby zastosowane akcesoria dla szczeniaka, nie powodowały bólu, dyskomfortu, żeby miłe w dotyku i nie kaleczyły delikatnej skóry malucha. Z myślą o owczarkach, bo dzisiaj o nich, polecamy idealny zestaw, na który składa się smycz i obroża dla szczeniaka owczarka niemieckiego. Wykonane z miękkiej skóry, smycz zdobiona plecionką, zapewnią maluchowi bezpieczeństwo i możliwość zawiązania dobrej więzi z opiekunem.

smycz dla szczeniaka owczarka; obroża dla szczeniaka; obroża dla szczeniaka owczarka; obroża skórzana dla szczeniaka; obroże dla szczeniąt; smycz dla szczeniaka; wyprawka dla szczeniaka owczarka
Smycz i obroża dla szczeniaka owczarka zaplatana Dingo Gear – KUPISZ TUTAJ >>>

Share your thoughts