Klasyczna, ekskluzywna, wystawowa, szkoleniowa, tak w skrócie można by nazwać obroże dla dużego psa, biorąc pod uwagę zwykłe potrzeby pupila w rozmiarze XL, jakim jest owczarek niemiecki. Ilość obroży na rynku jest przeogromna. Jednak większość z nich nie nadaje się dla silnego, dużego psa, gdyż są zbyt słabe, często niewygodne dla psa. Zapięcia obroży nie wytrzymują silnych napięć, jakie powodują nagłe szarpnięcia, których w przypadku dużych psów nie da się całkowicie uniknąć. Zatem, jaka powinna być obroża dla owczarka niemieckiego? I czy możliwe jest, że jedna obroża spełni wszystkie potrzeby naszego psa?

Otóż nie, nie ma jednej uniwersalnej obroży, na wszystkie okazje. Oczywiście jeżeli nie wystawiamy naszego psa na konkursach psich piękności, obroża wystawowa dla owczarka niemieckiego tzw. łezka, nie będzie nam potrzebna. Jeżeli nie zależy nam na ‚strojeniu’ psa, to obroża ekskluzywna również nie będzie nam potrzebna. Przyjrzyjmy się jednak poszczególnym rodzajom obroży dla owczarka niemieckiego, jakie oferuje sklep Duzepsy.pl

Obroża dla owczarka niemieckiego klasyczna

Obroża – podstawowy, niezbędny element życia każdego psa. Klasyczny model bez zbędnych ozdób, jaki polecamy, to obroża dla owczarka niemieckiego skórzana tzw. MAX, szyta z podwójnej skóry, solidna, mocna, a zarazem wystarczająco miękka i wygodna dla psa i do tego w dobrej, niewygórowanej cenie.

Obroża dla owczarka niemieckiego długowłosego

Obroża dla owczarka niemieckiego długowłosego skórzana powinna być ze specjalną podkładką pod zapinką (jak ta na zdjęciu poniżej), zabezpieczającą przed zaplątywaniem się i wyrywaniem sierści. Chyba, że nasz owczarek długowłosy jest psem łagodnym jak baranek, nie wyrywnym, w takim wypadku równie dobra będzie półzaciskowa lub zapinana obroża z okrągłej skóry, tzn. szytej w postaci rulonika.

Poniżej polecana przez nas obroża dla owczarka niemieckiego ze skóry z podkładką pod zapięciem tzw. CYWIL.

Obroża dla owczarka niemieckiego szkoleniowa

Bardzo poręczna obroża dla dużego psa do szkolenia posiada uchwyt, który ułatwia kontrolę nad  wulkanem energii, jakim jest młody owczarek niemiecki. Nic nie stoi na przeszkodzie jednak, aby taką obrożę używać podczas zwykłych spacerów. Obroża z rączką dla dużego psa, stanowi nieocenioną pomoc w kontroli nad psem. Zwłaszcza, gdy mieszkamy w okolicy, gdzie jest dużo psów i zdarzają się takie, które prowokują awantury.

Ponieważ wcześniej w poście Obroża dla dużego psa – jaką wybrać pisaliśmy już o zaletach, jakie ma rewelacyjna obroża z uchwytem tzw. Drago, teraz polecimy inną, tym razem z taśmy. Obroża dla owczarka niemieckiego do szkolenia tzw. Cobra, bo o niej mówię, wyposażona jest w ekstra mocną klamrę alpinistyczną, od której wzięła swoją nazwę. Klamra ta jest metalowa, ułatwia szybkie zakładanie i zdejmowanie obroży psu. No i jest niezawodna, nie ma niebezpieczeństwa, że pęknie lub się otworzy w najmniej odpowiednim momencie.

Oczywiście obroża Cobra, podobnie jak Drago może być używana dla każdego innego dużego psa w typie owczarka niemieckiego.

Ekskluzywna obroża dla owczarka niemieckiego

Oprócz zwykłych, codziennych zadań, jakie stawiamy przed naszym psem, zdarzają się sytuacje, w których chcemy, aby nasz owczarek niemiecki wyglądał elegancko, odświętnie. Na przykład, gdy chcemy zrobić sobie rodzinne zdjęcie z naszym pupilem, albo gdy chcemy się wybrać na towarzyski spacer lub poparadować z naszym owczarkiem na wystawie psich piękności. Gdy myślę o czymś wyjątkowym dla psa, niezmiennie na myśl mi przychodzi ekskluzywna obroża dla owczarka niemieckiego skórzana z dyskretnymi ozdobami (zdjęcie poniżej). Obroża ta jest również dostępna w wersji czarno-czerwonej, czyli od spodu jest podszyta czerwoną skórą, tzw. bukatem.

Łańcuszek wystawowy dla owczarka niemieckiego – obroża wystawowa

W przypadku, gdy nasz pies ma rodowód i chcemy go wystawiać na pokazach psich piękności, niezbędna będzie obroża wystawowa dla owczarka niemieckiego. Najzwyklejsza i najbardziej klasyczna nazywa się Łezka, popularna nazwa to łańcuszek wystawowy dla owczarka niemieckiego. Na zdjęciu poniżej pokazujemy, jak ona wygląda. Obroża ta występuje również w wersji ze skórzaną podkładką.

Wkrótce napiszemy więcej informacji o dużych psach i polecimy najlepsze akcesoria dla owczarka niemieckiego.

Obroża dla owczarka niemieckiego w PROMOCJI

Rabat -5 % dla czytelników naszego bloga, na wszystkie obroże dla psa. Wpisz kod rabatowy w koszyku.

OBROŻA-5%

Aby skorzystać z promocji, kliknij na zdjęcie poniżej i przejdź do sklepu.

Czytaj więcej postów >