Pas do biegania z psem Produktem Miesiąca

Nawiązując do niedawno publikowanego na naszym psim blogu posta pod tytułem Jak opóźnić starzenie się psa, chcemy z radością podzielić się naszymi spostrzeżeniami. Dotychczas uważaliśmy, że społeczeństwo polskie jest mało aktywne i że niewielki procent naszych rodaków uprawia regularnie sporty. I tu spotkała nas bardzo miła niespodzianka. Najczęściej kupowanym produktem w naszym sklepie zoologicznym dla dużych psów w ostatnim miesiącu właśnie był pas do biegania z psem.

Wygląda na to, że świadomość potrzeby ruchu na świeżym powietrzu, nie tylko dla psa, ale i jego właściciela, znacznie wzrosła w ostatnim czasie. Być może dzieje się tak za sprawą emitowanego w naszej telewizji od dłuższego czasu programu Zaklinacz Psów Cesara Millana. Cesar zawsze, gdy właściciele dużego psa mają ze swoim pupilem problemy wychowawcze, podkreśla jak ważny, niezbędny dla prawidłowego zachowania psa, jest aktywny, intensywny ruch. Ten ruch jest także potrzebny nam, ludziom.

W rzeczywistości pas, o którym mowa, to zestaw 2-częściowy – pas na biodra i smycz z amortyzatorem do biegania z psem. Pas ma na celu ochronę biegacza, natomiast smycz amortyzowana służy ochronie psa przed nagłymi szarpnięciami. Cieszy nas, że świadomość potrzeb sprzętowych do uprawiania sportów z psami wzrasta i chęć do korzystania z nich.

Warto też pamiętać, aby oprócz właściwego zestawu do biegania z psem lub do dogtrekkingu, zaopatrzyć się w odpowiednie szelki do biegania z psem, takie które będą dopasowane, właściwie wykończone, aby nie powodować otarć skóry u czworonoga.

I znowu okazuje się, że dzięki naszym czworonogom czegoś się nauczyliśmy i czerpiemy mnóstwo korzyści z obcowania z nimi:)

Share your thoughts