W ostatnich latach producenci z branży zoologicznej prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych i lepszych akcesoriów dla psów. Teraz, nie wystarczy już produkować ładne obroże, smycze, czy szelki dla psa, ale muszą one być funkcjonalne, wygodne i bezpieczne. Podobnie rzecz się ma, jeżeli chodzi o posłania dla psów. Ich wygląd jest bardzo ważny, ale sam wygląd to nie wszystko. Mają tego świadomość zwłaszcza właściciele dużych, ważących ponad 40 kg czworonogów. Pewną odpowiedzią na ich szczególne potrzeby stało się legowisko ortopedyczne dla dużego psa, popularnie nazywane memory foam. Dlaczego memory? O tym za chwilę. Najpierw zastanówmy się, jakie warunki powinny spełniać legowiska dla dużego psa, aby zapewnić twojemu pupilowi komfort i dobry wypoczynek.

Jakie powinny być legowiska dla dużego psa?

Legowiska dla dużego psa powinny nie tylko charakteryzować się dużą wytrzymałością, ale spełniać szereg innych cech. Legowisko w rozmiarze XXL powinno:

  • Zapewniać dobre podparcie dla kręgosłupa psa – wypełnienie nie powinno ulegać trwałemu zgnieceniu, jak ma to miejsce w przypadku kulki silikonowej lub zwykłej gąbki
  • Być wytrzymałe w użytkowaniu – odporne na zadrapania pazurami, odporne na częste pranie
  • Odporne na wilgoć lub wręcz wodoodporne – z tego względu, że wiele dużych psów znaczną część czasu spędza na zewnątrz
  • Łatwe do utrzymania w czystości (z materiału, który nie przyjmuje sierści lub z którego łatwo usunąć sierść)
  • Mieć zdejmowany pokrowiec – z możliwością prania, aby zapewnić psu właściwą higienę

Już pierwszy z powyższych warunków, jakie powinno spełniać posłanie dla dużego psa wskazuje, że nie wystarczy, aby było ono dobrane wyłącznie pod kątem odpowiedniego rozmiaru, czy też koloru. Kluczowym elementem jest wygoda i zdrowie psa. Dlatego sprawdźmy, czym różnię się legowiska ortopedyczne od zwykłych legowisk.

Legowiska ortopedyczne dla dużego psa vs. zwykłe legowiska dla dużych psów

Najistotniejsze cechą różniącą legowiska ortopedyczne dla psów od zwykłych legowisk, jest to, czego na pierwszy rzut oka nie widać – WYPEŁNIENIE. Wszystkie pozostałe cechy, jak kształt, zdejmowany pokrowiec z wytrzymałego materiału, itp. są wspólne dla wszystkich typów legowisk dla psów. Klasyczne legowiska dla psa są wypełnione albo zwykłą gąbką, albo silikonem ładnie nazywanym sztucznym puchem. Poniżej zamieszczamy zdjęcie przedstawiające klasyczny materac dla dużego psa firmy Trixie.

Materac dla dużego psa legowisko Dreamland Trixie – KUPISZ TUTAJ >>>

Natomiast legowisko ortopedyczne dla psa, wypełnione jest gąbką wiskoelastyczną tzw. memory. Taką samą, która jest używana do produkcji komfortowych materacy dla ludzi. Ze względu na swoje właściwości odwzorowywania kształtu ciała zwierzęcia (lub człowieka), zapewnia ona bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa. Cecha ma ta niebagatelne znaczenie dla psów dużych i ciężkich.

Zwykle, ze względu na obniżenie kosztów produkcji, legowiska memory dla psów mają wypełnienie dwu- lub trzywarstwowe, gdzie pianka memory jest jedną z warstw bezpośrednio stykających się z ciałem zwierzęcia. Na zdjęciu poniżej, pokazujemy prawdopodobnie najlepsze na rynku legowisko ortopedyczne dla dużego psa (a nawet bardzo dużego, bo na 140 cm) – trójwarstwowy, gruby materac z pianką memory.

Legowisko ortopedyczne dla dużego psa materac memory Trixie 140 cm – KUPISZ TUTAJ >>>

Legowisko ortopedyczne dla psa dużego owalne

Niektóre psy uwielbiają spać z głową podpartą na poduszce lub innym podwyższeniu. Dla takich psiaków mamy bardzo ciekawe rozwiązanie, nowość Trixielegowisko ortopedyczne owalne z burtą odpinaną. Dzięki temu, możemy je przekształcić z łatwością w klasyczny materac dla psa.

Legowisko ortopedyczne dla psa memory oval szare Trixie – KUPISZ TUTAJ >>>

Polecamy również uwadze, inne legowisko ortopedyczne z wyższą burtą, dostępne w rozmiarach dla średnich i dużych psów.

Legowisko ortopedyczne dla psa z pianki Memory LINO Trixie – KUPISZ TUTAJ >>>>

Pomimo wielu niewątpliwych zalet, niestety legowiska ortopedyczne dla psów mają też jedną wadę, są dość drogie. Ale wiadomo, za jakość zawsze płaci się więcej. Mimo wszystko, polecamy je bardzo dla dużych i zwłaszcza starszych psów, które cierpią na dolegliwości kostno-stawowe tak samo, jak starsi ludzie. Materac dla psa memory foam (Przyp. autora foam, znaczy pianka) z pewnością przyniesie twojemu pupilowi ulgę.

Zobacz też post Legowiska dla dużego psa – na co zwrócić uwagę >>>

Legowisko dla dużego psa w PROMOCJI

Rabat -5 % dla czytelników naszego bloga, na wszystkie legowiska dla psa. Wpisz kod rabatowy w koszyku.

LEGOWISKO-5%

Aby skorzystać z promocji, kliknij na zdjęcie poniżej i przejdź do sklepu.

Czytaj więcej postów >