Smycz dla dużego psa – jaka najlepsza

W sklepach zoologicznych oferowane są rozmaite smycze dla psa, a szeroki wybór wcale nie ułatwia podjęcia decyzji. Osoby niedoświadczone kupując akcesoria dla psa, często kierują się upodobaniami, bądź obiegowymi opiniami o tym, co jest dobre lub nie. Mały kłopot, gdy zły zakup dotyczy np. smyczy dla beagle, czy yorka, są one stosunkowo tanie. Natomiast smycz dla dużego psa powinna być odpowiednio dobrana. I pamiętajmy, cena nie jest tu najistotniejszym elementem, o którym powinniśmy pomyśleć. Smycz służy nie tylko do wyprowadzania psa, ale dobrze dopasowana, będzie ułatwiała kontrolę nad psem. Ponad wszystko, musi być bezpieczna i niezawodna. Nietrudno wyobrazić sobie, co się może wydarzyć, gdy duży owczarek niemiecki, kaukaski albo amstaff wyrwie przed siebie na widok kota, a karabińczyk smyczy nie wytrzyma naprężenia. Dlatego postanowiliśmy napisać na ten temat i zarekomendować najlepsze smycze dla dużego psa, uwzględniając ich konstrukcję i przydatność dla użytkowników.

Smycze dla dużego psa – rodzaje

Smycze dla psów możemy podzielić na kilka typów, w zależności od konstrukcji. Każdy typ ma swoje określone zalety i wady. Podstawowe rodzaje to smycze:

  • Pojedyncze
  • Regulowane/przepinane
  • Automatyczne
  • Smycze z amortyzatorem

Smycz pojedyncza dla psa

Najbardziej klasyczne smycze dla psa o długości zwykle 1  do 1.20 metra, rzadziej bywają smycze 2, 3-metrowe. Szyte ze skóry naturalnej, z taśmy nylonowej lub polipropylenowej oraz z linki. Nazwa pojedyncze jest mało mówiąca, bo w rzeczywistości mogą być smycze z podwójnej taśmy.

ZALETY: Dobra smycz dla psa skórzana, bądź z grubszej taśmy ma tę zaletę, że najłatwiej kontrolować nią psa na spacerze, ponieważ taka smycz nie wisi jak przysłowiowy sznurek. Łatwiej prowadzić psa w zaplanowanym kierunku, co w przypadku smyczy automatycznych jest nieraz wręcz niemożliwe.

WADY: Jest krótka i gdy pies chce się załatwić na trawniku, zwykle ciągnie właściciela za sobą. Problem ten może rozwiązać długa smycz dla psa 3 m.

POLECAMY

Smycz dla dużego psa extra mocna z taśmy WAŁECZEK Dingo Gear. Ma bardzo dobry chwyt, jest szeroka, wyposażona w mocny karabińczyk, dostępna w kilku długościach max. 3 metry. Smycz zaprojektowana dla psów policyjnych i testowana przez służby mundurowe. Idealna smycz dla owczarka niemieckiego, boksera, amstaffa lub innego dużego i silnego psa.

smycz extra mocna dla dużego psa; mocna smycz do szkolenia psa; smycz do szkolenia psa; mocna smycz dla dużego psa; mocne smycze z taśmy; mocne smycze dla psa; smycze dla dużego psa mocna; smycz dla owczarka niemieckiego; smycz dla rottweilera; długa smycz do szkolenia psa; smycze szkoleniowe; sklep zoologiczny; duzepsy.pl; szkolenie k9; akcesoria dla owczarków niemieckich; mallinois;
Smycz extra mocna dla dużego psa z taśmy WAŁECZEK Dingo Gear do 300 cm – Kupisz TUTAJ >>>

Smycz dla psa regulowana/przepinana

Bardzo popularne i lubiane przez użytkowników smycze dla psa przepinane, także tego dużego o długości zwykle 2 do 2.20 m, rzadziej występują 3-metrowe. Szyte ze skóry naturalnej, z taśmy nylonowej, polipropylenowej lub z linki. Można niekiedy kupić smycz regulowaną z podwójnej taśmy lub smycz regulowaną antypoślizgową firmy Dingo Gear lub Julius K9 dla wyjątkowo silnych psów, które mają tendencję do ciągnięcia.

ZALETY: Dzięki dodatkowym kółkom metalowym i dodatkowemu karabińczykowi, który można przepinać, smycz taka może mieć trzy różne długości. Umożliwia to takie zapięcie smyczy, które pozwala przewiesić ją przez plecy, gdy jesteśmy w terenie i pies biega luzem, a my chcemy mieć wolne ręce.

WADY: W zasadzie smycze regulowane nie mają wad. Mając dużego psa, trzeba jednak pamiętać, aby wybrać smycz regulowaną z szerokiej taśmy i z mocnym, wytrzymałym karabińczykiem.

POLECAMY

Wyjątkowo mocna smycz dla dużego psa skórzana firmy Dingo Gear, przeznaczona głównie dla psów policyjnych i testowana przez służby mundurowe. Skóra, z której wykonano smycz, jest specjalnie natłuszczana, odporna na warunki atmosferyczne. Ma bardzo mocne okucia i możliwość wymiany karabińczyka w przypadku, gdyby się zepsuł. Smycz jest stosunkowo droga, ale warta ceny. Idealna smycz dla owczarka niemieckiego, amstaffa, boksera lub innego dużego psa. Dodatkową jej zaletą jest to, iż jest miękka i miła w dotyku, nie kaleczy dłoni, co nie jest bez znaczenia, gdy osobą wyprowadzającą psa jest kobieta.

smycz dla dużego psa regulowana, mocna smycz dla dużego psa; smycz dla psa skórzana, smycze dla psa sklep, smycz dla owczarka niemieckiego; mocne smycze dla psów; smycz dla psa skóra, smycz dla psa amstaff, smycz dla psa boksera; smycz dla psa przepinana; smycze regulowane dla psów; smycz do szkolenia psa; sklep dla psów bojowych; DuzePsy.pl; smycz dla psa husky
Extra mocna smycz dla dużego psa skórzana Dingo Gear – Kupisz TUTAJ >>>

Poza tym, szczególnie polecana przez nas jest smycz dla dużego psa regulowana,  również z taśmy Wałeczek. Dostępna nawet w długości 3 m. Odpowiednia dla psów o wadze przekraczającej 50 kg. Oprócz tego, że taśma ta jest szeroka i bardzo wytrzymała, a zarazem miła w dotyku, to smycz wyposażona jest w specjalny mocniejszy karabińczyk.

Smycz regulowana dla dużego psa extra mocna z taśmy WAŁECZEK Dingo Gear do 300 cm
Smycz regulowana dla dużego psa extra mocna z taśmy WAŁECZEK Dingo Gear do 300 cm – Kupisz TUTAJ

Smycz automatyczna dla dużego psa

Bardzo popularne smycze automatyczne, są często kupowane przez właścicieli psów. W potocznym języku funkcjonują jako smycze flexi od nazwy niemieckiego producenta. Oferowane są w wersji z linką i z taśmą. Standardowo mają długość 5 metrów, bywają smycze flexi 8-metrowe i 3-metrowe. Dla dużego psa, odpowiednie są smycze automatyczne taśmowe, które są bardziej wytrzymałe, niż te z linką.

ZALETY: Powód dla którego większość osób kupuje smycz automatyczną nie nazwałabym zaletą. Prawda jest taka, że mieszkając w mieście, mamy mocno ograniczone możliwości puszczania psa luzem, a smycz wyciągana sprawia wrażenie, że dajemy psu większe możliwości ruchu. Ale to, co wydaje nam się błogosławieństwem dla psa, czyli ta pozorna wolność i aktywność ruchowa, staje się przyczyną kłopotów z niewłaściwym zachowaniem psa, czyli krótko mówiąc – ciągnięciem na smyczy, którego nikt z właścicieli nie lubi. Problem tym większy, im większy pies.

WADY: Popularność smyczy Flexi nie idzie w parze z ich przydatnością, zwłaszcza gdy potrzebna nam dobra, to znaczy bezpieczna i mocna smycz dla dużego psa. Przyczyna jest prosta. Smycz automatyczna nie pozwala praktycznie na żadną kontrolę nad psem. Jedyny element naszej kontroli nad pupilem wyznacza długość taśmy zamontowanej w smyczy. I tu nasza rola, jako opiekuna psa, się kończy.

Smycz automatyczna w praktyce

Wszyscy doskonale znamy obrazek właściciela wyprowadzającego swojego czworonoga na wyciągniętej smyczy automatycznej, szarpiącego się z pupilem przy byle spotkaniu z innym psem i ciąganego we wszystkich możliwych kierunkach, gdzie tylko zapach zwabi naszego milusińskiego. Taki spacer przestaje być przyjemnością, a gdy nasz pies przejawia tendencje do agresji (mylnie przez wielu pojmowanej jako ‚mój pies jest ostry’), to łatwo o tragedię.

Sama kiedyś zostałam zaatakowana przez psa naszego sąsiada, który idąc z pupilem na wyciągniętej smyczy automatycznej, minął mnie o ładnych parę kroków, po czym pies wystartował do tyłu i zdążył mnie zębami musnąć w łydkę. Sytuacja taka nie miałaby miejsca, gdyby sąsiad wyprowadzał swojego psa na smyczy o max. 2-metrowej długości, no albo gdyby lepiej go wyszkolił.

POLECAMY

Kup smycz automatyczną dla dużego psa tylko wtedy, gdy twój pupil jest nauczony chodzić przy nodze lub gdy z natury jest spokojny. W innych sytuacjach, zapewnisz psu lepszy ruch, gdy będziesz prowadzić go na krótkiej smyczy, tuż przy nodze, idąc po prostu żywym, szybkim krokiem. Tak, aby pies musiał koncentrować się na tobie, jako przewodniku i nie miał czasu zatrzymywać się i wąchać trawników.

Jeżeli zdecydujesz się zakup smyczy wyciąganej, polecamy jeden ze starszych modeli, udoskonaloną wersję klasyczną, jaką jest smycz automatyczna dla dużego psa Flexi New Classic (na zdjęciach poniżej). Chociaż producent opracował nowsze modele dla dużych psów, jak Flexi Giant lub smycze Flexi New Comfort, to jednak z praktyki polecamy starszą wersję, ponieważ jest bardziej wytrzymała. Obudowa smyczy Flexi New Classic składa się z 2 łączonych w jedną całość elementów. Na naszym 40-kilowym owczarku belgijskim od 10 lat testujemy jeszcze straszy model, bardzo podobny do tego, o którym tu piszemy. I smycz ta, chociaż nosi ślady użytkowania, cały czas działa niezawodnie.

Natomiast nowsze i pewnie ładniejsze modele, czyli Flexi Giant i Flexi New Comfort, zdarza się, że nie wytrzymują naprężeń, jakie występują, gdy duży pies pociągnie mocniej. Dodatkowo, Flexi Giant, która jest specjalnie przeznaczona dla dużych psów, ma taśmę częściowo odsłoniętą, co w sytuacji, gdy smycz przypadkowo spadnie na ziemię, grozi dostaniem się ziaren piasku do obudowy.

smycz automatyczna dla dużego psa flexi; smycz flexi dla psa; smycz flexi 8m; flexi classic; flexi dla psa do 50 kg; smycz flexi dla dużego psa; smycze automatyczne dla psów; smycze automatyczne flexi; smycz flexi tanio; smycz flexi czerwona; smycz automatyczna kolor; smycze automatyczne taśmowe; smycze flexi z taśmy; długie smycze wyciągane dla psa; długie smycze z taśmy; smycze automatyczne dla dużego psa; sklep zoologiczny; duzepsy.pl
Smycz automatyczna dla dużego psa Flexi New Classic taśma 5 m – Kupisz TUTAJ >>>

Smycz dla dużego psa z amortyzatorem

Smycz dla psa z amortyzatorem jest bardzo dobra do uprawiania sportów typu bieganie z psem, jazda na rowerze z psem, itp. Amortyzator niweluje nagłe szarpnięcia psa i zapobiega kontuzjom zarówno u biegacza, jak i samego psa. Gorzej natomiast, gdy chcemy na takiej smyczy prowadzić psa na zwykłe spacery, zwłaszcza w miejscach, gdzie potencjalnie może spotkać inne czworonogi. Wówczas, gdy twój pies ma tendencję do ciągnięcia, amortyzator utrudnia pełną kontrolę nad pupilem.

Smycz dla dużego psa w PROMOCJI

Rabat -5 % dla czytelników naszego bloga, na wszystkie smycze dla psa. Wpisz kod rabatowy w koszyku.

SMYCZ-5%

Aby skorzystać z promocji, kliknij na zdjęcie poniżej i przejdź do sklepu.

Czytaj więcej postów >

[laborator_blog_posts row_clear=”3″ equal_heights=”1″ carousel_enabled=”1″ more=”|title:Czytaj%20wi%C4%99cej|target:%20_blank|” blog_query=”size:12|order_by:rand|post_type:,post”]

Share your thoughts