Labrador Retriever – opis rasy

Solidny sportowiec. Kocha pływać. Labrador Retriever to pies rodzinny, kochający dzieci. Uwielbia bieganie, wędrówki, pływanie i aportowanie, może robić to godzinami. Chętnie pracuje, ma szerokie wykorzystanie, pomoc chorym i niewidomym, w policji, w straży pożarnej i na granicach.

Pochodzenie

Początki rasy psa labradora sięgają XVII wieku Kanadzie. Były znane jako, kanadyjskie psy wodne, używane przez rybaków na kutrach, do ciągnięcia sieci, do aportowanie przedmiotów z wody, a nawet do ratowania tonących. Po raz pierwszy Labradory Retrievery został wyodrębniony jako rasa w 1903 roku. Największą popularność zyskały w całym XX i XXI.

Wygląd

To pies solidny, ale czasami nadpobudliwy sportowiec. Ma szeroką głowę i szeroki pysk, średniej wielkości uszy wiszące i przyjazne oczy. Musi mieć atletyczna budowę ciała, która wskazuje, że jest wytrzymały, ale i zwinny. Labrador doskonale pływa, ma błonę między palcami, ułatwiającą mu pływanie. Sierść ma krótką i gęstą. Labradory występują trzech kolorach: czarne, czekoladowe i żółte.

Charakter

Wierny, sympatyczny, szczęśliwy i przyjazny dla każdego kogo spotka. Pełen energii i zawsze będzie z zapałem biegał do drzwi żeby przywitać wszystkich wchodzących, tak jakby właśnie wrócili z dalekiej i długiej podróży. To naprawdę najlepszy przyjaciel człowieka. A najszczęśliwszy wtedy, gdy jest zaangażowany życie i działalność rodziny. Uwielbia bieganie, wędrówki, pływanie i aportowanie, może robić to godzinami. Jest bardzo cierpliwy wobec dzieci w różnym wieku. Labrador łatwo się szkoli, pod warunkiem, że będziemy przygotowani no to, że bardzo długo będzie się zachowywał jak szczeniak, nawet w życiu dorosłym. To doskonały pies dla początkujących właścicieli. Uwielbia wspólne bieganie lub przy rowerze. Zabawa na podwórku z dziećmi może go zająć na wiele godzin.
Właścicieli basenów ostrzegam: możecie mieć trudności z wydostaniem Labradora z wody, jeśli basen jest otwarty, a on będzie chciał pływać.

Przydatność

W dawnych czasach to pies pomagający rybakom. Później w XIX wieku był psem myśliwskim aportującym upolowane ptactwo. Współcześnie, ze względu na chęć współpracy z człowiekiem, Labrador wykorzystywany jest we wielu dziedzinach, w ratownictwie, jako przewodnik ociemniałych, pies do terapii chorych, w policji i w służbie celnej do wykrywania narkotyków, w straży pożarnej do wykrywania miejsc podpaleń.

Warunki życia

Ma niespożytą energię i nie jest psem odpowiednim dla osób prowadzących domowy tryb życia. Jest duży i niezgrabny, dlatego mieszkanie nie jest dla niego najlepszym miejscem do życia. Czasami zachowuje się jak przysłowiowy słoń w składzie porcelany. Najlepiej czuje się w domu z ogrodem i dużą ilością przestrzeni. Spacery z Labradorem, to dobry początek ćwiczenia. Ale przechadzka wolnym krokiem wokół bloku nie wystarczy dla zużycia jego dziennego zapasu energii. On musi biegać codziennie, aby spalić nadmiar energii, a jeśli nie zabezpieczymy mu możliwości zmęczenia się, będzie w domu rozładowywał energię np. niszcząc sprzęty. Gdy ma za mało ruchu, ma skłonność do otyłości. Znudzony Labrador Retriever będzie gryzł wszystko, co trafi mu pod nos.

Szkolenie

Ze względu na łatwość szkolenia, Labrador potrafi być mistrzem w sportach kynologicznych.

Źródło: WIKIPEDIA

POLECAMY –Legowisko dla psa labradora >>>

Jeżeli jest ci potrzebna obroża dla labradora, możesz teraz skorzystać z promocji i kupić taniej. Szczegóły poniżej.

Obroża dla labradora w PROMOCJI

Rabat -5 % dla czytelników naszego bloga, na wszystkie obroże dla psa. Wpisz kod rabatowy w koszyku.

OBROŻA-5%

Aby skorzystać z promocji, kliknij na zdjęcie poniżej i przejdź do sklepu.

Czytaj więcej postów >

[laborator_blog_posts row_clear=”3″ equal_heights=”1″ carousel_enabled=”1″ more=”|title:Czytaj%20wi%C4%99cej|target:%20_blank|” blog_query=”size:12|order_by:date|order:DESC|post_type:,post”]

Share your thoughts