Golden Retriever – opis rasy

Idealny towarzysz rodziny. Golden to pies myśliwski, pies do pomocy i opieki, przewodnik dla niewidomych, pies poszukiwawczo-ratowniczy, do wykrywania z użyciem wspaniałego węchu.

Pochodzenie

Początki psa rasy Golden Retriever datuje się na rok 1800 w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu rasa pozostała w dużej mierze nieznana, aż do 1904 roku. Na wystawach pierwszy raz pokazano ją w 1908 roku.

Charakter

Golden Retriever jest klasycznym towarzyszem rodziny. Posłuszny, zabawny, inteligentny, dobrze wychowany, wspaniały dla dzieci i uprzejmy dla nieznajomych. Myśliwi cenią Goldena ze względu na wspaniały węch. Chęć do pracy sprawia, że jest skutecznym wykrywaczem narkotyków. Potrzebuje ciągłego kontaktu z człowiekiem i to najlepiej z dużej prowadzących aktywny tryb życia rodzin.

Przydatność

Golden wykorzystywany jest, jako pies myśliwski, pies do pomocy i opieki, jako przewodnik dla niewidomych, pies poszukiwawczo-ratowniczy, do wykrywania z użyciem wspaniałego węchu. Przoduje w ocenie posłuszeństwa, w testach łowieckich, w próbach polowych i zwinność. Jednak największą popularność zyskał, jako towarzysz rodziny.

Warunki życia

Golden Retriever to pies ogólnie zrównoważony i dobrze wychowany. Pies społeczny, uwielbiający ludzi i rozkwitający w towarzystwie. Jednak, jeśli jest sam zbyt długo i niema wystarczająco dużo własnych zabawek i gryzaków, będzie podgryzał buty, książki, poduszki i inne przedmioty gospodarstwa domowego. Golden Retriever potrzebuje dużo ruchu. Cieszy się z każdej aktywności na świeżym powietrzu ze swoją rodziną. Bez względu no to, jaka to jest aktywność, czy chodzenie, bieganie, turystyka, kolarstwo, pływanie lub ściganie się z dziećmi.

Szkolenie

Trenowanie Goldena Retrievera to pestka. Chcąc się przypodobać ludziom, zrobi wszystko, żeby zasłużyć na trochę pochwały i jedzenie. To czyni go doskonałym psem dla początkujących właścicieli psów. Goldena należy zawsze traktować delikatnie, ponieważ jest on wrażliwy i nie reaguje dobrze na głośne dźwięki dyscyplinujące. Najczęstszy problemem u tej rasy jest chodzenie na smyczy. Jednak ogólna łatwość szkolenia uczyniła z Goldena rasę numer jeden jako psa służącego i terapeutycznego. W ostatnich latach Golden stał się popularny w policji, wykorzystywany do wykrywania narkotyków, bomb, w służby ekipach ratowniczych.

Obroża dla Goldena w PROMOCJI

Rabat -5 % dla czytelników naszego bloga, na wszystkie obroże dla psa. Wpisz kod rabatowy w koszyku.

OBROŻA-5%

Aby skorzystać z promocji, kliknij na zdjęcie poniżej i przejdź do sklepu.

Czytaj więcej postów >

[laborator_blog_posts row_clear=”3″ equal_heights=”1″ carousel_enabled=”1″ more=”|title:Czytaj%20wi%C4%99cej|target:%20_blank|” blog_query=”size:12|order_by:rand|post_type:,post”]

Share your thoughts