Jakie miski dla psa kupić

Czy rzeczywiście ma to istotne znaczenie, w czym podajemy psu jedzenie? A może wystarczy, by nasz czworonożny przyjaciel dostał dobrą karmę i już. Nie ma nad czym się zastanawiać, można by pomyśleć. A jednak. Jeżeli chodzi o miski dla psów, powinniśmy spojrzeć na nie w pierwszej kolejności pod kątem:

  • funkcjonalności – przeznaczenia
  • higieny

a dopiero później

  • estetyki
  • ceny
  • trwałości

Nas będą interesowały miski dla psów pod kątem funkcjonalności i higieny. Aspekty związane z estetyką, bądź ceną za miskę, pozostawiamy właścicielom psów do ich subiektywnej oceny.

Dobór miski dla psa pod kątem funkcjonalności – przeznaczenia

Rozmiar miski powinien być dostosowany do wielkości psa.

Miska dla szczeniaka – zdarza się, że niektóre osoby chcą zaoszczędzić na wydatkach na psa i mają zamiar kupić miskę dla szczeniaka taką, którą będą mogli używać, gdy pies dorośnie. Niestety, nie należy tego robić. Trzeba pamiętać, że szczenię musi mieć łatwy dostęp do pokarmu i do wody. Zbyt duża miska, utrudniająca dostęp do pożywienia, może wyrobić w psie złe nawyki lub potęgować jego nerwowość, z powodu trudności w swobodnym najedzeniu lub napiciu się. Zarówno wysokość ścianek miski, jak i jej średnica muszą być dostosowane do wzrostu psa.

Miska dla dużego psa lub dorosłego – tak jak miska dla szczeniaka musi mieć rozmiar dostosowany do małego wzrostu psiaka, tak też trzeba pamiętać, aby psy dużych ras miały nie tylko odpowiednio duże, ale najlepiej miski na stojaku z regulowaną wysokością, którego wysokość można dostosować do wzrostu psa. To bardzo ważne, aby duży pies nie musiał nisko opuszczać głowy, sięgając do swojej karmy. Gdy miska stoi na ziemi i pies ma głowę zbyt nisko pochyloną, może dojść do trudności z połykaniem. Poza tym, pies musi uginać łapy, by się zniżyć do poziomu podłogi. Jest to bardzo niewygodna pozycja do jedzenia, mogąca z czasem doprowadzić do problemów z trawieniem, bądź do deformacji stawów.metalowe miski dla psa na stojaku regulowanym; miski dla dużego psa na regulowanym stelażu; miski metalowe dla psa na stojaku; zestaw misek dla psa na stojaku; miski dla psów ze stali nierdzewnej; miski dla psów na stelażu z regulowaną wysokością; miski; pies; psów; psy; sklep zoologiczny Bydgoszcz; hurtownia zoologiczna; DuzePsy.pl; artykuły dla zwierząt; akcesoria dla psówMetalowe miski dla psa na stojaku regulowanym 2 × 2.8 l Trixie. Cena 169 zł

Zestaw dwóch połączonych misek – wybór zestawu 2 plastikowych, połączonych ze sobą na stałe misek, może wydawać się świetnym rozwiązaniem. Trzeba jednak dobrze rozważyć, co mamy zamiar i z jaką częstotliwością podawać psu do jedzenia w takich miskach. Jeżeli jedna z nich będzie służyć do suchej karmy, a druga do wody, to może się zdarzyć, że pies pijąc wodę będzie ochlapywał niedojedzoną suchą karmę, która pod wpływem wody spęcznieje i będzie się nadawała do wyrzucenia. Osobiście nie polecam takich misek, ze względów czysto technicznych, opisanych wyżej.

Miski na podróż dla psa – to stosunkowo nowe rozwiązanie i bardzo praktyczne. Miski wykonane są z silikonu, łatwe do mycia i utrzymania w czystości. Można je składać na płasko, dzięki czemu zmieszczą się nawet w kieszeni. Szczególnie przydatne, gdy wybierasz się z psem do lasu na dłuższy i intensywny spacer. My dla naszych dwóch psów kupiliśmy najmniejszy rozmiar takiej miski o średnicy 11 cm. Dla Uziego – owczarka – do codziennego użytku taka miska byłaby za mała. Ale, gdy biegamy z psami w lesie, zależy nam na jak najlżejszym i najmniejszym bagażu, stąd zdecydowaliśmy się na taką małą miskę. Nasze psy, gdy są spragnione, potrafią się z niej napić bez problemu. Miska mieści się w małej saszetce na pasie biodrowym.miska dla psa na podróż; miski silikonowe dla psów w podróże; miska dla psa; miska silikonowa; miski dla psów; pies; psów; tanie miski dla psów; psy; sklep zoologiczny; hurtownia zoologiczna; DuzePsy.pl; artykuły dla zwierząt; akcesoria dla psów w podróż; miski składane na płaskoMiska na podróż dla psa silikonowa składana Trixie – poj. 0,25l – 2l. Cena w zależności od rozmiaru 27 zł – 54,50 zł

Dobór miski dla psa pod względem higieny

Wybór miski dla psa, a raczej tego, z czego ona jest wykonana, może się okazać bardzo istotny dla zdrowia psa.

Dużą popularnością cieszą się miski plastikowe dla psów. Mają ładne kształty i coraz ładniejsze kolory. Na dodatek są tanie. Trzeba jednak pamiętać, że plastik ulega zadrapaniom, zarysowaniom. W zagłębieniach takich zadrapań zbierają się resztki pokarmu, których nie da się całkowicie zlikwidować zwyczajnie myjąc miskę. Stają się one źródłem rozwoju bakterii, które mogą być szkodliwe dla zdrowia psa. Poza tym, plastikowej miski nie można myć wrzątkiem, ani w zmywarce.

Lepszym rozwiązaniem są miski ceramiczne, o bardzo ładnym designie, z możliwością mycia w zmywarce, ale ze względu na łatwość ich pęknięcia, nie każdy właściciel psa zdecyduje się na ich kupno.

Mając na uwadze trwałość miski dla psa i higienę, najlepszym rozwiązaniem są miski metalowe.

Koszt misek dla psa ze stali nierdzewnej jest wyższy, niż misek plastikowych, ale są one trwałe, można je wyparzać wrzątkiem, dlatego łatwo zachować właściwą higienę. Specjaliści zalecają używać właśnie takie miski dla psów i my osobiście też.

Pamiętajcie!

Gdy twój szczeniak dorośnie i zostanie ci w domu niepotrzebna miska, zawsze możesz ją mądrze wykorzystać, wystawiając na podwórko dla bezdomnych zwierząt. Wielu ludzi dobrej woli dokarmia na podwórku koty i lepiej, gdy można tym wspaniałym zwierzętom zostawić jedzenie i picie w specjalnych do tego celu naczyniach, niż rzucać gdzieś na ziemię. One też zasługują na nasz szacunek i miłość.

DlaDuzegoPsa

One Comment

  1. dla mojego labradora mam metalową miskę, ale w drewnianej ramie ze sklepu Bowl&Bone Republic. dzięki temu stabilnie stoi na kuchennych płytkach, no i jest bardzo stylowa. naprawdę świetnej jakości! 😉 plastikową miskę zabieram tylko do auta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *